تاریخ ثبت نام لاتاری ؟

زمان ثبت نام لاتاری 2025 آمریکا از اوایل اکتبر 2023 ( 12 مهرماه 1402) شروع خواهد شد و مهلت ثبت نام در لاتاری 2025 آمریکا تا اوایل نوامبر 2023 ( 16 آبان 1402 ) خواهد بود.

در صورت برنده شدن در لاتاری می‌توانم خانواده ام رو همراه خودم ببرم؟

بله. در صورت برنده شدن در لاتاری، می‌توانید همسر و فرزندان زیر 21 سال مجرد خود را نیز همراه خود به آمریکا ببرید.

اگر درخواست ویزا تحصیلی داشته باشیم می‌توانیم لاتاری ثبت نام کنیم؟

بله. چنانچه درخواست ویزای تحصیلی آمریکا را ارسال کرده‌اید هم می‌توانید در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنید.

آیا هنوز هم محدودیت های ترامپ برای برندگان لاتاری وجود دارد؟

خیر. با رفتن ترامپ تمام محدودیت های مهاجرتی برای برندگان لاتاری برداشته شده است. برندگان لاتاری برای رفتن به آمریکا دیگر نیازی به داشتن اسپانسر یا جاب آفر نخواهند داشت.

من دانشجو هستم و هنوز سربازی نرفته‌ام، می‌توانم در لاتاری آمریکا ثبت نام کنم؟

بله. اگر پاسپورت دارید، می‌توانید به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری آمریکا ثبت نام کنید.

من اقامت دائم کانادا دارم، می‌توانم در لاتاری 2025 ثبت نام کنم؟

در صورتی که در ایران متولد شده باشید، می‌توانید در لاتاری 2025 آمریکا ثبت نام کنید. اشخاصی که در ایران متولد شده‌اند، حتی با داشتن اقامت دائم یا پاسپورت کشورهای دیگر باز هم می‌توانند در برنامه لاتاری آمریکا ثبت نام کنند.

ما متاهل هستیم، چند بار میتونیم در لاتاری 2025 ثبت نام کنیم؟

می‌توانید دوبار در لاتاری ثبت نام کنید، به این شیوه که یک بار آقا متقاضی اصلی باشد و مشخصات خانم و فرزندان در بخش همراهان درج شود و یک بار خانم متقاضی اصلی باشد و مشخصات آقا و فرزندان در بخش همراهان درج شود. (یا اینکه می‌توانید از گزینه ثبت نام دو شانسه در فرم ثبت نام لاتاری گرین وین کارت استفاده کنید. )

آیا یک شخص می‌تواند در یک برنامه لاتاری دو بار ثبت نام کند؟

هیچ کس نباید بیش از یک مرتبه متقاضی اصلی در ثبت نام لاتاری باشد. مثلا اگر شما یک پسر 20 ساله و ازدواج نکرده هستید، میتوانید هم در ثبت نام پدر و هم در ثبت نام مادر به عنوان همراه باشید و یک بار هم به عنوان متقاضی اصلی خودتان ثبت نام کنید اما اجازه ندارید برای بار دوم به عنوان متقاضی اصلی باشید.

من هنوز دیپلم ندارم، میتونم خودم متقاضی اصلی ثبت نام در لاتاری باشم؟

در عمل این موضوع شدنیه، سفارت آمریکا توان استعلام مدارک ایرانیان رو نداره و خیلی‌ها بعد از برنده شدن از مدارک مجعول استفاده میکنن و ویزا هم میگیرن اما در قانون این یک تخلفه و ما به شما اصلا این کار رو توصیه نمی‌کنیم.

من پاسپورت ندارم، هیچ راهی برای ثبت نام در لاتاری 2025 نیست؟

جهت ثبت نام در این دوره لاتاری 2025 سال 1402 نیازی به داشتن پاسپوررت نمی باشد و در فرم ثبت نام بخش اطلاعات پاسپورت حذف شده است .

پاسپورت من تاریخ انقضاش گذشته، میشه باهاش در لاتاری 2025 ثبت نام کرد؟

جهت ثبت نام در این دوره لاتاری 2025 سال 1402 نیازی به داشتن پاسپوررت نمی باشد و در فرم ثبت نام بخش اطلاعات پاسپورت حذف شده است .

چه کسانی را می‌توانم به عنوان همراه در لاتاری ثبت نام کنم؟

شما باید همسر و تمام فرزندان زیر 21 سال را که ازدواج نکرده اند در فرم ثبت نام به عنوان همراه وارد کنید. خاطر نشان می‌کنیم نمی‌توانید مادر یا خواهر یا سایر بستگان را به عنوان زیرمجموعه خود ثبت نام کنید.

من ازدواج کردم، جدا شدم و شناسنامه ام سفیده. باید مجرد بزنم یا همسر جدا شده؟

ملاک شناسنامه شماست. شما مجرد هستید.

برای عکاسی لاتاری به کجا مراجعه کنیم؟

برای تهیه عکس لاتاری می‌توانید به دفتر موسسه گرین وین کارت مراجعه کنید. در دوره ثبت نام لاتاری، موسسه گرین وین کارت خدمات ثبت نام حضوری لاتاری ارائه می‌دهد که شامل عکاسی لاتاری نیز می‌شود.

شرایط عکس لاتاری چیه؟

مقاله شرایط لازم عکس مناسب برای ثبت نام لاتاری را مطالعه کنید.

بعد از ثبت نام لاتاری کد تاییدیه دریافت کردم. آیا کار تمام شده؟

پس از ثبت نام لاتاری باید تاییدیه ای حاوی Digital signature و Confirmation No دریافت کنید. حائز اهمیت است بدانید که داشتن این دو هیچ دلیلی بر ثبت نام صحیح نیست. شما اگر یک عکس نامرتبط درون فرم ثبت نام لاتاری آپلود کنید و به جای تمام اطلاعاتتان عدد 1 بزنید؛ باز هم پس از تکمیل فرم کدهای تاییدیه را دریافت می‌کنید. دریافت کد تاییدیه فقط به معنای پایان تکمیل فرم است و دلیلی بر ثبت نام صحیح در لاتاری نیست.

ثبت نام در لاتاری آمریکا برای اکسپرس اینتری کانادا مشکلی ایجاد نمی‌کند؟

خیر. با ثبت نام در لاتاری آمریکا، هیچ مشکلی برای ثبت نام در اکسپرس اینتری کانادا ایجاد نمی‎‌کند.

چگونه می‌توانیم از ثبت نام خود در سایت گرین وین مطمئن شویم؟

پس از ثبت نام موفقیت آمیز لاتاری در سایت گرین وین ، رسید ثبت نام خود را دریافت خواهید کرد و نتیجه ثبت نام نیز از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی خواهد شد.

شرایط مورد نیاز برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری

شما باید متولد یکی از کشورهای مجاز برای شرکت در قرعه‌کشی باشید. فهرست کشورهای مجاز همه ساله در دستورالعمل قرعه‌کشی همان سال منتشر می‌شود. با این حال دو راه دیگر وجود دارد که ممکن است شما را فاقد شرایط لازم کند. نخست، شما متولد کشوری باشید که بومی‌هایش مجاز به شرکت نباشند اما همسر شما متولد کشوری است که بومی‌های آن مجاز برای شرکت در قرعه‌کشی هستند شما می‌توانید از کشور محل تولد همسرتان استفاده کنید. مشروط بر اینکه در فرم نام‌نویسی اسم شما و همسرتان باشد، هر دوی شما ویزا بگیرید و با هم وارد آمریکا شوید. دوم، اگر در کشوری به دنیا آمده‌اید که فاقد شرایط لازم شرکت در برنامهٔ ویزای گوناگونی نباشد، شما می‌توانید «به حساب» کشوری که یکی از والدین شما در آن به دنیا آمده‌است در برنامهٔ ویزای گوناگونی شرکت کنید، البته به شرط اینکه هیچ‌یک از والدین شما مقیم کشور غیر فاقد شرایط لازم در زمان تولد شما نبوده باشد. به‌طور کلی، یک فرد، مقیم کشوری که در آن متولد نشده باشد یا به شکل قانونی تابعیت آن را به دست نیاورده باشد، محسوب نمی‌شوند حتی اگر به شکل موقت به آن کشور سفر کند، در آن کشور مشغول تحصیل باشد، یا به خاطر شغل یا دلایل حرفه‌ای از طرف یک شرکت یا دولت در آن کشور مستقر شده باشند.

برای شرکت در قرعه‌کشی شما باید دارای . اگر این مدرک را ندارید باید ۲ سال سابقهٔ کاری در ۵ سال گذشته در شغلی داشته باشید که نیاز به ۲ سال آموزش یا تجربهٔ کاری دارد. چنین مشاغلی در سطح مدیریت، مهندسی، برنامه نویسی، طراحی و هم سطح آنها است. اطلاعات موجود در پایگاه داده‌های وزارت کار ایالات متحده تعیین‌کننده اعتبار سابقه کار متقاضی خواهد بود.

احتمال برنده‌شدن در لاتاری
اگر چه برندگان قرعه‌کشی به صورت تصادفی انتخاب می‌شوند اما توزیع جغرافیایی خاصی در این قرعه‌کشی لحاظ می‌شود. هیچ کشوری مجاز نیست بیش از ۷ درصد از برنده‌ها را به خود اختصاص بدهد. به علاوه، سهمیه برندگان در مناطقی تقسیم می‌شود (آفریقا، آسیا، اروپا، آمریکای شمالی، اقیانوسیه، آمریکای مرکزی و جنوبی و حوزه کارائیب) و سهم هر منطقه بر حسب تعداد مهاجرانی که در ۵ سال گذشته از آن منطقه به آمریکا رفته‌اند مشخص می‌شود. مطابق آمار مرکز ویزای وزارت امور خارجه آمریکا که برای برنامه سال مالی 2017 منتشر شد تعداد شرکت کنندگان ایرانی 737181 نفر، تعداد برنده های ایرانی 4500 نفر و تعداد ویزای صادر شده لاتاری که با کد DV مشخص میشود، 2106 نفر بوده است. این یعنی شانس برنده شدن در سال 2017 معادل 0.61% میباشد یعنی از هر هزار درخواست، شش برنده. البته در عمل چنین نیست زیرا تعداد بسیار زیادی از درخواست های ارسال شده برای مرکز کنسولی کنتاکی دارای اشکال است و این موضوع نیز در مرکز ویزای وزارت امورخارجه آمریکا اشاره شده است. تعداد ثبت نام لاتاری 2018، 849869 درخواست از ایران بوده و تعداد برنده مطابق قبل 4500 نفر. تعداد ویزای صادر شده برای ایرانیان هنوز در سایت رسمی مرکز ویزا منتشر نشده است. برای سالهای مالی 2019 و 2020 هم تا 26 آپریل 2020 آمار تعداد شرکت کننده ها و تعداد ویزاهای صادر شده منتشر نشده اما تعداد برنده ها به ترتیب 4199 و 4101 نفر بوده است.

هم اکنون بیش از ۸۰٪ سهمیه به آفریقا و اروپا تخصیص می‌یابد. بر اساس داده‌های موجود دربارهٔ تعداد شرکت‌کنندگان و برندگان سال ۲۰۰۸، احتمال برنده شدن در اروپا بیشترین مقدار بوده‌است (۲٫۱۵ درصد) و در آسیا کمترین بوده‌است (۰٫۵۸ درصد). در کل، از بین بالغ بر شش میلیون شرکت‌کننده در سال ۲۰۰۸، ۹۶۶۹۰ برنده اعلام شده بود (احتمال کلی ۱٫۵۱ درصد).